Strona głównaTechnologiaNowe vs poleasingowe komputery

Nowe vs poleasingowe komputery

Szukając dla siebie odpowiedniego komputera nie trzeba od razu biec do sklepu i kupić to, co akurat jest w promocji. Warto rozważyć inną opcję jaką jest zakup poleasingowego sprzętu. Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale takie komputery, mimo niższej ceny, często posiadają o wiele lepsze parametry techniczne niż nówki sztuki. Ważną kwestią jest to, że jeśli już decydujemy się na komputer poleasingowy, to sprawdźmy ofertę tylko zaufanych i sprawdzonych sprzedawców.

Poleasingowy nie znaczy gorszy

Utarło się w społeczeństwie, że sprzęt elektroniczny koniecznie musi być nowy. Nie do końca tak jest, ponieważ komputery poleasingowe cechują świetne parametry i funkcjonalność. O co tak naprawdę chodzi z tym leasingiem? Gównie o to, że np. banki lub inne wielkie korporacje, żeby sprawnie funkcjonować potrzebują mnóstwa komputerów i laptopów, a to wiąże się z niemałymi kosztami, więc zamiast kupować, leasingują sprzęt, a po upływie dwóch czy trzech lat, kiedy ta forma finansowania się kończy, biorą nowe i tak w kółko. Laptopy lub komputery używane w biurach nie zdążą się ani zniszczyć, ani tym bardziej wyeksploatować. Trafiają one do sklepów zajmujących się sprzedażą i dzięki temu każdy może kupić komputer z wysokiej półki w bardzo atrakcyjnej cenie i, nie czarujmy się, ale w żadnym elektromarkecie nie kupimy biznesowego Della czy Lenovo.

Plusy komputerów po leasingu

Laptopy i komputery, które są używane w biurach czy bankach służą tylko i wyłącznie do obsługiwania konkretnych programów i aplikacji. Nikt na nich nie gra, więc nie są „zużyte” i nawet po kilku latach mają lepsze możliwości techniczne niż nowe, ale komercyjne, które znajdziemy w każdym markecie ze sprzętem elektronicznym. Kupując komputery po leasingu mamy pewność zakupu, ponieważ są one objęte gwarancją.

Stając przed wyborem, gdzie kupić komputer, warto rozważyć inną opcję niż popularna sieć sklepów ze sprzętem elektronicznym. Poleasingowe laptopy są wysokiej klasy, wykonane z dużo trwalszych materiałów i z pewnością będą służyć jeszcze długo.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne