Strona głównaTechnologiaJakie są zalety domofonu IP

Jakie są zalety domofonu IP

Wysoka popularność interkomów IP wynika z faktu, że zapewniają one następujące zalety:

  • szeroka funkcjonalność ułatwiająca rozwiązanie zadania – kontrola i zarządzanie dostępem;
  • łatwość konfiguracji sprzętu – wystarczy zamontować i podłączyć do sieci;
  • Domofon IP może obsługiwać dużą liczbę użytkowników, co jest ważne w przypadku budynku mieszkalnego;
  • istnieje możliwość zdalnej kontroli wszystkiego, co dzieje się w obiekcie;
  • wysoka jakość obrazu to niezaprzeczalna zaleta, jaką ma domofon IP;
  • Urządzenie można zintegrować z innymi systemami, takimi jak system monitoringu wideo.

A to nie wszystkie korzyści, jakie otrzymujesz wybierając domofon IP do kontroli i zarządzania dostępem do obiektu.

Główne różnice między domofonem zwykłym a IP

Sygnał może być przesyłany do dowolnego urządzenia w Internecie lub sieci lokalnej. Urządzeniem może być komputer osobisty w miejscu pracy ochroniarza lub concierge, smartfon lub laptop właściciela lokalu. Są też projekty, w których sygnał rejestrowany jest na rejestratorach zainstalowanych w innym mieście, dzięki czemu informacje można przeglądać z innego kontynentu.

Możliwe jest nagrywanie obrazu i dźwięku na żądanie lub w przypadku zadziałania czujnika ruchu zainstalowanego w panelu wywoławczym. Urządzenie działa w oparciu o sieć, dzięki czemu możliwe jest podłączenie innych urządzeń obsługujących dane w formacie cyfrowym. Otwieranie drzwi, detekcja ruchu – wszystko to dotyczy takiego sprzętu. Dzięki temu można kontrolować, kto przyszedł z wizytą w czasie nieobecności.

Możliwe jest odbieranie danych wideo i audio nawet w przypadku braku uruchomienia urządzenia sterującego lub połączenia. Oprogramowanie zainstalowane na terminalu ma możliwość wymuszania podglądu i słuchania wszystkiego, co dzieje się w pobliżu drzwi, przeglądania i wyszukiwania danych, zapisywania informacji w archiwum itp.

Podłączanie wielu terminali użytkownika. Rozbudowana funkcjonalność sprzętu pozwala na realizację dużej ilości scenariuszy pracy dla wszystkich przypadków.

To główne różnice między domofonami klasycznymi i IP, które z każdym dniem zyskują coraz większą popularność wśród kupujących.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne