Strona głównaTechnologiaZamienniki do drukarek - dlaczego są tańsze

Zamienniki do drukarek – dlaczego są tańsze

Drukarka w dzisiejszych czasach to rzecz spotykana prawie w każdym domu czy biurze. Człowiek jednak zawsze ma ten problem jaki sprzęt wybrać aby cena artykułów eksploatacyjnych była jak najniższa. Przy zakupie drukarki powinniśmy się zastanowić po co nam taki sprzęt i jak często będziemy z niego korzystać, ponieważ sprzęt nie używany też się zużywa dlatego jeśli będziemy drukować raz na pół roku to powinniśmy się zastanowić czy lepszą opcją nie będzie zlecenie takiego wydruku za kilka tak zwanych przysłowiowych groszy drukarni. Warto pamiętać, że nieużywany toner czy tusz potrafią zaschnąć i albo nie drukować albo zostawiać plamy na papierze.

Zamienne produkty do drukarek.

Często się mówi że tańsze jest gorsze, a już na pewno większość osób tak myśli w przypadku zamienników do drukarek. Wbrew pozorom jest tutaj trochę w tym prawdy ponieważ cena zależy od jakości. Im mniejsza cena tym teoretycznie jakość danego artykułu jest gorsza. Często cena oryginalnego produktu jest droższa ponieważ dana firma chce być jak najlepsza i najbardziej rozpoznawalna dla tego bardzo dużo pieniędzy wydaje na działania związane z promocją oraz marketingiem, a w przypadku zamienników do drukarek promocja danego produktu nie jest tak ważna ponieważ przyciąga on już na starcie ceną, która jest mniejsza w porównaniu do oryginalnego produktu, oraz w cenę zamiennika wliczane są tylko koszty jego produkcji.

Zamiennik a gwarancja

Część osób obawia się że użycie do zamienników oryginalnych tuszy do drukarek może spowodować utratę gwarancji. Strach w tym wypadku jest zupełnie niepotrzebny ponieważ nawet sami producenci mówią że jeśli produkt posiada certyfikat i jego oznaczenie na produkcie to może zostać on użyty jako zamiennik a gwarancja na ten produkt będzie dalej obowiązywała.

Przed zakupem konkretnych zamienników powinniśmy przeczytać opinie na temat firmy sprzedającej dane produkty oraz samemu na własną rękę zakupić dany produkt jeśli opinie innych użytkowników są w większości pozytywne a nie negatywne i przeczytać opis z tyłu by dowiedzieć się o jakości danego produktu. Powinniśmy także sprawdzić czy firma jest dopiero od niedawna na rynku czy od kilku lat aby mieć pewność co do legalności danej firmy, dla bezpieczeństwa można też przeczytaj regulamin zamieszczony na stronie sklepu danej firmy. Przy zakupie drukarki ważne jest to aby na rynku dostępne były zamienniki, a sam produkt był kompatybilny z urządzeniem. Jeżeli nie mamy co do tego pewności, warto skontaktować się z obsługą sklepu i dopytać o wszystkie szczegóły. Często zdarza się, że toner lub tusz nie jest do końca kompatybilny z drukarką przez co wskazywany przez komputer poziom tuszu, nie będzie odpowiadał ilości, która faktycznie znajduję się w zamienniku. Przez to możemy widzieć komunikat o braku tonera czy tuszu a w komputerze będzie jeszcze w jakimś tam procencie zapełniony.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne