Strona głównaProjektowanie stron internetowychStrony internetowe nie są telewizją

Strony internetowe nie są telewizją

Czy zauważyłeś, że dzisiejsze strony internetowe dostosowują koncepcję telewizji?

W dzisiejszych czasach strony internetowe są wyposażone w najnowocześniejsze grafiki, dźwięki i filmy. Na domiar złego, reklamy są również nieokiełznane. Na pojedynczej stronie możesz zobaczyć wiele oferowanych produktów lub usług. Zastanawia się, czy strony internetowe dają telewizorowi szansę na swoje pieniądze.

Ale tym, co tracą właściciele stron, jest to, że ich goście nie mogą oglądać telewizji. Gdyby tak było, nie przeglądaliby witryny w pierwszej kolejności.

Odwiedzający są tam w jakimś celu; szybko uzyskać informacje i wyjść. Dzięki wszystkim rzeczom, które umieścisz w swojej witrynie, prawdopodobnie twoi goście będą już dawno zniknąć, zanim Twoja strona główna się załaduje. Faktem jest, że większość ogląda twoją stronę internetową na ekranie o szerokości od 15 do 19 cali, widzi tylko 216 kolorów i może pobierać tylko 28,8 Kb na sekundę.

Jako właściciel witryny powinieneś upewnić się, że korzystasz z połączenia 28.8; wpisz adres URL swojej strony internetowej; wciśnij enter i wstrzymaj oddech. Twoja strona internetowa nie powinna być większa niż 50 KB. Mniej niż 30K jest najlepsze.

Weź pod uwagę, że numer jeden odwiedził stronę główną witryny jest poniżej 21k. Słyszałeś dobrze. Strona główna Yahoo ma tylko 20 tys. Jednym z głównych powodów, dla których jest dość popularny w każdej części świata. To może wydawać się bardzo małe, ale naprawdę możesz zrobić dużo w tym rozmiarze.

Dlaczego to robisz?

Użyj więcej konstrukcji i mniej grafiki. Aby strona internetowa odniosła sukces, musi szybko pobrać i wyglądać dobrze. Najczęstszym dylematem, z jakim spotykają się właściciele, jest rozdarcie między szybkim pobieraniem a dobrym wyglądaniem.

Zamiast projektowania grafiki i robienia zdjęć i przekształcania ich w jpgs, aby strona wyglądała dobrze, spróbuj użyć schematów kolorów. Używaj kolorów komórek do tworzenia granic. Użyj ujemnej przestrzeni na swojej stronie internetowej. To, czego nie ma, jest tak samo ważne jak to, co tam jest.

Pamiętaj, że mniej znaczy więcej. W razie wątpliwości pomyśl o typowym gościu przychodzącym na twoją stronę. Czy ta dodatkowa grafika mogłaby je sprzedać, czy też przywrócić je w kółko. Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, zachowaj ją.

Jeśli odpowiedź brzmi “no może” lub “po prostu dobrze tam wygląda”, potrząśnij nią. Widzowie z pewnością docenią czekanie na więcej niż muszą. Sieć jest tutaj po to, aby ułatwić nam życie, aby nie siedzieć przed ekranem czekającym na pobranie ciężkich stron internetowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne