Strona głównaProjektowanie stron internetowychMity na temat projektowania stron internetowych

Mity na temat projektowania stron internetowych

Projektowanie stron internetowych jest pierwszym krokiem do rejestracji obecności online. Otacza go wiele mitów. Niektóre z popularnych mitów dotyczących projektowania stron internetowych to:

1. Zastosowanie maksymalnych kolorów pomoże w stworzeniu pięknej witryny.

Przyjemne projektowanie stron internetowych jest ważne, aby przyciągnąć odwiedzającego stronę. Ale wiele razy projektant stron internetowych uważa, że ​​używanie maksymalnych kolorów zwiększy wartość witryny. Podczas gdy w rzeczywistości mnóstwo kolorów może zepsuć perspektywy strony internetowej. Również są szanse na irytację tych odwiedzających za pomocą zbyt wielu kolorów. Dlatego projektant strony powinien zawsze używać kolorów, które dobrze pasują do tematu i celu witryny. Podczas projektowania stron internetowych należy używać maksymalnie 2 lub 3 kolorów i zawsze te kolory nie powinny utrudniać widoczności strony internetowej.

2. Pomocne jest dodawanie zbyt dużej grafiki.

To prawda, że ​​grafika ułatwi komunikację, ale nadużywanie grafiki może utrudnić. Wielokrotnie twórca stron internetowych uważa, że ​​użycie zbyt dużej ilości grafiki zwiększy wiarygodność ich witryny. Można wykorzystać grafikę, aby zwiększyć wiarygodność strony internetowej, ale może ona okazać się bardziej uciążliwa. Strona przenosząca ciężką grafikę zajmuje dużo czasu. Projektowanie stron internetowych, które obracają się wokół prostych i łatwo wczytywanych grafik jest zawsze kochane przez odwiedzającego.

3. Flash jest konieczny, aby zwiększyć atrakcyjność strony.

Flash jest szeroko stosowany do tworzenia banerów reklamowych i animacji podczas projektowania strony internetowej. Banery Flash mogą służyć do pożądanego celu tylko wtedy, gdy są wykorzystywane efektywnie i oszczędnie. Ponieważ te banery flash mogą dodawać wiarygodność do konkretnego projektu strony internetowej, ale mają również wiele wad. Banery Flash można łatwo pobrać tylko wtedy, gdy masz połączenie z szybkim połączeniem. Kiedy projektant stron internetowych wykorzystuje zbyt wiele ramek do opisania prostej animacji, nie poprawia to celu witryny, a raczej ją utrudnia. Zła decyzja dewelopera witryny wystarczy, aby przekształcić witrynę w kosz, na przykład za pomocą zbyt wielu ramek lub powielenie tła w każdej ramce itp. Projektant sieci powinien pamiętać, że nie wszyscy ludzie mają zainstalowane wtyczki flash w swoim komputerze, więc ludzie mogą stracić cierpliwość, jeśli są proszeni o pobranie wtyczek, aby wyświetlić swoją witrynę. Dlatego twórca stron internetowych powinien zapewnić opcję wersji innej niż Flash wraz z wersją flash, która umożliwia odwiedzającym przeglądanie informacji.

4. Strona internetowa będzie wyglądać tak samo we wszystkich przeglądarkach.

Nawet po zaprojektowaniu udanych stron internetowych wielu projektantów stron internetowych uwielbia wierzyć, że strona będzie wyglądać tak samo wszędzie, jak na komputerze. Podczas gdy w rzeczywistości inna przeglądarka stron postrzega strony HTML w inny sposób. Dlatego twórca strony powinien zawsze upewnić się, że strona internetowa jest zoptymalizowana zgodnie ze standardami internetowymi przyjętymi przez różne przeglądarki. Rozdzielczość internetowa różni się w zależności od komputera. Niektórzy wolą oglądać stronę w rozdzielczości 1024 X 768, podczas gdy niektórzy mogą oglądać stronę w rozdzielczości 800 X 600. Większość odwiedzających lubi oglądać stronę w rozdzielczości 800 X 600, więc projektant stron internetowych powinien zadbać o to, aby strona wyglądała dobrze nawet w tej rozdzielczości. Szerokość tabel powinna być ustawiona w procentach, a nie w pikselach. Jeśli projektant strony zdecyduje się na użycie pikseli w dowolnym projekcie strony internetowej, przeglądanie strony po lewej i prawej będzie utrudnione dla prawidłowego wyświetlenia strony. Aby uniknąć takich sytuacji podczas tworzenia stron internetowych, twórca strony powinien użyć procentu podczas przypisywania właściwości do tabeli, ponieważ pomoże to przeglądarce w prawidłowym wyświetleniu strony internetowej w dowolnej rozdzielczości.

Projektant strony powinien zawsze pamiętać, że strona jest przeznaczona dla odwiedzającego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne