Strona głównaUncategorizedPodlewanie Bromelia

Podlewanie Bromelia

Każdy kwiat jest wyjątkowy na swój sposób i potrafi zniechęcić nawet obojętną osobą swoim pięknem. O dziwo, kwiaty przybyły do ​​nas z całego świata. W minionych stuleciach ludzie podróżowali setki mil, aby zdobyć nowy rodzaj kwiatów i zadowolić swoich bliskich.

Jedną z takich niesamowitych roślin jest bromelia. Przywieziono ją do Rosji z tropikalnych i subtropikalnych regionów Ameryki Łacińskiej. Bromelia jest niezwykłym kwiatem; istnieje około 50 gatunków tej rośliny. Ciekawostką jest to, że kolor kwitnących bromeliad może być zupełnie inny – od jasnych tonów po ciemne.

Bromeli znana jest również z przystosowywania się do prawie każdego klimatu (ale nie niższego niż 12 stopni) i gleby. Są klasyfikowane jako naziemne i epifity (rosną na kaktusach, drzewach, liściach, skałach).

W przeciwieństwie do innych roślin domowych (bardziej delikatnych i podatnych), bromeliada jest niemą kapryśną, kochającą ciepło rośliną. Możesz go wyhodować w domu lub opiekować się nim w biurze, a co najważniejsze, przybliżyć go do światła. Bromelia nie wymaga szczególnej opieki i ciągłego monitorowania. Można go sadzić w zwykłej średniej wielkości doniczce lub koszu. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

    Wilgotność Wilgotne powietrze jest szczególnie korzystne dla bromelia. Z tego roślina bierze te przydatne substancje, których potrzebuje.

    Lokalizacja Nie zaleca się umieszczania bromelia w przeciągu, ona tego nie lubi. Przytulny i wygodny bromelia będzie na parapecie lub balkonie (w ciepłym sezonie), ale należy pamiętać, że temperatura powinna wynosić co najmniej 12 stopni, w przeciwnym razie roślina może zacząć boleć.

Podlewanie bromelia jest konieczne tylko wtedy, gdy gleba jest całkowicie sucha. W zależności od pory roku, oświetlenia, temperatury, ogrzewania roślina ta może wchłaniać wilgoć na różne sposoby. Bromelia wchłania większość wilgoci nie przez korzeń, ale przez ujście i płatki. Oznacza to, że nie należy zapominać o regularnym spryskiwaniu jej liści. Możesz skierować spray bezpośrednio do jej ujścia, aby mogła wchłonąć więcej składników odżywczych. Czasami można dodać niewielki koncentrat nawozu płynnego do wody w celu nawadniania.

Kiedy kwitnie bromelia, pojawiają się na niej małe tbromelia w formie procesów. W tym momencie nie można ich jeszcze oddzielić od matki bromelia, ponieważ zaszkodzi to zarówno małym procesom, jak i głównemu kwiatowi. Poczekaj, aż całkowicie zniknie, a następnie ostrożnie odetnij nowe klatki piersiowe. Aby wysłać kwiaty, możesz skorzystać z usługi floraqueen.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne