Strona głównaUncategorizedJakie wybrać herbicydy, w granulkach czy płynne?

Jakie wybrać herbicydy, w granulkach czy płynne?

Herbicydy to substancje chemiczne służące do zwalczania różnych problemów z chwastami występują w postaci płynnej i granulowanej.

Chociaż każdy z nich ma swoje zalety i wady, wiele osób woli stosować herbicydy w postaci granulek niż w postaci płynnego sprayu. Czasami nie ma to jednak żadnego znaczenia i jest bardziej kwestią osobistego wyboru.

Rodzaje herbicydów stosowanych do zwalczania chwastów w uprawach ziemniaka

Produkty płynne mogą być aplikowane poprzez oprysk z dokładnym pokryciem liści, co maksymalizuje ilość herbicydu, która może przedostać się do docelowych chwastów. Natomiast granulki mogą przenosić herbicyd tylko do listowia docelowych chwastów przez punkt fizycznego kontaktu, który może być dość nieskuteczny, jeśli granulka po prostu opadnie z liścia na powierzchnię gleby. Herbicyd w postaci granulek należy nakładać, gdy na powierzchni liści występuje wilgoć, na przykład w wilgotny poranek lub po podlaniu. Wilgoć powoduje, że granulki przyklejają się do powierzchni liści, zwiększając ilość herbicydu działającego na chwasty. Jednak nawet wtedy stopień kontroli może nie odpowiadać takiemu działaniu, jak w przypadku rozpylania cieczy.Jednak herbicydy w postaci granulek można nakładać za pomocą rozsiewacza do rozsiewu w celu wydajnej aplikacji na dużej powierzchni pola. Poza tym są na ogół łatwiejsze w obsłudze i nie wymagają mieszania w zbiornikach. Granulki nie są tak podatne na znoszenie jak opryski i często można je stosować nawet przy słabym wietrze. Ogólnie rzecz biorąc, materiały zaabsorbowane przez korzenie lub substancje aktywne w glebie można stosować równie dobrze w postaci granulek, ale materiały aktywne dolistnie należy stosować w formie oprysku.Etykiety produktów herbicydowych będą oznaczać rodzaj działania, jakie zapewnia herbicyd, taki jak gleba, korzenie lub liście. W ten sposób można łatwo określić, jaki produkt wybrać jako zwalczanie chwastów w uprawach ziemniaka. Systematyczne kontrolowanie pola pozwoli pozbyć się uciążliwych chwastów, które zakłócają prawidłowy wzrost plonów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne