Strona głównaUncategorizedKoniec z obrzękami - poznaj drenaż limfatyczny

Koniec z obrzękami – poznaj drenaż limfatyczny

Czujesz, że Twoje nogi i ręce są ciężkie i obrzęknięte? Masz wrażenie, że Twoja skóra zrobiła się ciężka i opuchnięta? To znak, że Twój układ limfatyczny może nie działać tak jak powinien. Sprawdź co możesz zrobić, aby wrócić do kondycji i znowu czuć się świetnie!

Dlaczego odpowiedni przepływ limfy jest ważny

Układ limfatyczny inaczej nazywany układem chłonnym, chroni organizm przed zakażeniami, rozprowadza i utrzymuje w równowadze płyny ustrojowe. W sytuacji, gdy limfa nie ma możliwości swobodnie krążyć w naszym ciele, mówimy o obrzęku limfatycznym. Często towarzyszy temu przewlekły stan zapalny tkanek. Przebieg schorzenia może być różnorodny, w zależności od przyczyny jego powstania, a nieleczony może się skończyć słoniowacizną, czyli niemal zrównaniem obwodu uda i łydki. 

Czym jest drenaż limfatyczny

Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z zastojem limfy, warto zainteresować się zabiegiem jakim jest drenaż limfatyczny. Masaż tego typu polega na zbieraniu przesączonej limfy po to, by następnie pod niewielkim ciśnieniem przetransportować ją z powrotem do krwioobiegu. Tak naprawdę ruchomość samej limfy, czy to w naczyniach limfatycznych, czy też w narządach jest bardzo niewielka. Jednak odpowiedni ucisk może zdziałać cuda.

Wskazania do wykonania masażu limfatycznego 

Drenaż limfatyczny jest zabiegiem, który powinien być zastosowany u pacjentów, u których rozpoznany jest obrzęk limfatyczny. Jednak ma on również wiele dodatkowych wskazań. – przykładowo przynosi bardzo dobre rezultaty przy leczeniu żylaków kończyn dolnych. Istotne jest, aby pamiętać, że masaż limfatyczny, to nie sposób na relaks, tylko zabieg medyczny. Dobrą wiadomością dla wszystkich, którzy chcą zgubić dodatkowe kilogramy jest fakt, że to limfa transportuje kwasy tłuszczowe w organizmie, dlatego dzięki zabiegowi drenażu limfatycznego możliwe jest wspomaganie usuwania rozbitej tkanki tłuszczowej i wspomaganie odchudzania. Drenaż limfatyczny znajduje również zastosowanie jako leczenie pomocnicze wielu chorób neurologicznych takich jak zespół cieśni nadgarstka, czy różnego rodzaju neuralgie i neuropatie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne