Strona głównaTechnologiaJak wybrać dobry software house?

Jak wybrać dobry software house?

Wybór odpowiedniego software house-u jest jednym z kluczowych czynników niezbędnych do osiągnięcia sukcesu rynkowego. Właściwy partner technologiczny jest w stanie zaoferować produkty i usługi, dzięki którym możliwe jest zbudowanie przewagi nad konkurentami.

W jaki sposób wybrać najlepszy software house? Jakimi kryteriami należy się kierować? Oto krótki poradnik.

Co wyróżnia dobry software house?

Na ten temat napisano już naprawdę bardzo dużo. Co cechuje dobry software house? Oto kilka najważniejszych cech:

  • bogate portfolio
  • zespół
  • pozytywne opinie dotychczasowych klientów
  • nagrody i wyróżnienia

Wybierając firmę programistyczną, z której usług chcecie korzystać, warto sprawdzić zarówno jej dotychczasowe produkty jak i opinie współpracujących klientów. Ważne są także nagrody i wyróżnienia, jakie otrzymał software house.

Software house dopasowany do potrzeb

Oczywiście wszystkie powyższe kryteria są ważne. Nie warto współpracować z software house-em, w którym pracują niedoświadczeni i niekompetentni programiści. Nie warto też korzystać z usług firm programistycznych, które mają złą opinię w obszarach terminowości i komunikacji z klientami. Jednak jest jeszcze jedno kryterium, które może decydować o końcowym sukcesie współpracy z software house – dopasowanie do potrzeb. Dlaczego jest to tak ważne?

Różne firmy mają różne potrzeby, a różne firmy programistyczne oferują różne usługi. Prowadząc startup warto poszukać software house-u, który specjalizuje się w obsłudze nowo powstałych firm. Współpracuje z inkubatorami przedsiębiorczości, zapewnia pomoc w uzyskaniu finansowania, etc. Oferuje szereg usług dodatkowych jak np.:

  • outsourcing programistów
  • zarządzanie projektami informatycznymi
  • zarządzanie bezpieczeństwem systemów IT
  • zarządzanie bezpieczeństwem danych

I co szczególnie ważne – rozumie jakie potrzeby są najważniejsze na początkowym etapie działalności.

Duże i długo funkcjonujące firmy zazwyczaj mają zupełnie inne wymagania i potrzeby. Założyciele startupów muszą zdawać sobie z tego sprawę i brać to pod uwagę przy wyborze partnera technologicznego.

Koszt usług firmy programistycznej

Opisując kryteria wyboru firmy programistycznej trzeba wspomnieć o kosztach. Również w tym przypadku należy kierować się dopasowaniem do potrzeb. Nie oznacza to jednak, że należy poszukiwać najtańszych ofert.

Software house-y specjalizujące się w obsłudze startup-ów rozumieją częste ograniczenia budżetowe początkujących przedsiębiorców. I równie często oferują ciekawe rozwiązania mające na celu realizację potrzeb przy jednoczesnym dostosowaniu do możliwości. Jednym z możliwych rozwiązań jest opisane wyżej wsparcie w zdobywaniu dodatkowego finansowania. Innym – oferowanie usług programistycznych w zamian za udziały w przedsięwzięciu. Jeszcze innym – udział w przyszłych zyskach.

Bogata oferta rynkowa sprawia, że założyciele startupów mają naprawdę dużo możliwości – także w obszarze wyboru dostawców oprogramowania i innych usług IT. I powinni z nich maksymalnie korzystać, bo zwiększa to szanse powodzenia ich działań.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne