Strona głównaTechnologiaGmail dla firm - ile zapłacimy za usługi dostosowane do potrzeb naszego...

Gmail dla firm – ile zapłacimy za usługi dostosowane do potrzeb naszego przedsiębiorstwa?

Wśród usług świadczonych przez Google odnajdziemy zarówno takie, do których mamy dostęp za darmo, jak i takie, za które należy zapłacić. Wachlarz możliwości zawartych w obu ofertach jest naprawdę szeroki, a wiele z nich skierowanych jest do osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Google zadbało o to, aby codzienna praca była przyjemna i jak najmniej skomplikowana, a użytkownik miał pod ręką wszystkie narzędzia, jakich może potrzebować. I tak, jeśli chodzi o gmail dla firm cena pakietu usług waha się w zależności od tego, na którą z dostępnych opcji się zdecydujemy. Do wyboru mamy wariant podstawowy (GSuite Basic), którego miesięczny koszt dla pojedynczego użytkownika wynosi 5.20 euro, wariant biznesowy (GSuite Bussines) w cenie 10.40 euro za użytkownika, oraz najszerszy pakiet (GSuite Enterprise) za 23 euro.

Jedna decyzja, wiele możliwości

Jak już zostało wspomniane, ilość narzędzi i usług, do których zyskamy dostęp, zależna jest od kwoty, jaką jesteśmy gotowi uiścić za pakiet. Rozpoczynając charakterystykę od wariantu GSuit Basic, należy wspomnieć, że opłata roczna za licencję wynosi 62.40 euro. Co otrzymamy w zamian? Jeśli to właśnie ten pakiet wybierzemy, możemy między innymi korzystać ze zintegrowanych kalendarzy online czy z narzędzia do łatwego tworzenia witryn projektów. Nie zostanie nam zaś udostępniona między innymi usługa Google Vault, którą z kolei obejmuje pakiet GSuite Bussines. Roczna opłata licencyjna za ten ostatni wynosi 124.80 euro, a jego zakres obejmuje między innymi biznesowe adresy e-mail czy analizy audytowe i raportowanie w zakresie zawartości dysku oraz udostępniania. O wiele więcej da nam jednak GSuite Enterprise, czyli najszerszy z dostępnych pakietów. W jego ramach, poza możliwościami, które oferują oba wcześniej wspomniane pakiety, dostaniemy też między innymi ochronę przed utratą danych, hostowane szyfrowanie czy kontrolę dostępu obejmującą wymuszanie stosowania klucza bezpieczeństwa. Roczna opłata licencyjna za tę opcję wynosi 276 euro.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne