Strona głównaTechnologiaDrony – specjalistyczny sprzęt dla profesjonalistów i dobra zabawa dla dzieciaków

Drony – specjalistyczny sprzęt dla profesjonalistów i dobra zabawa dla dzieciaków

Rynek bezzałogowych statków powietrznych jest jedną z najszybciej rozwijających się branż w ostatnich latach. Dawniej dostępne wyłącznie dla armii, obecnie możliwe do kupienia niemalże w każdym sklepie z elektroniką. Drony przekonały do siebie nie tylko profesjonalistów i amatorów najnowszych technologii, ale i dzieci, które bawią się nimi równie chętnie, jak niegdyś sterowanymi samochodami. Poniżej opiszemy funkcje i zastosowanie dronów – maszyn, które od kilku lat dostępne są dla każdego.

Drony – zastosowania profesjonalne i półprofesjonalne

Zacznijmy od początku – drony zbudowano dla potrzeb militarnych i wciąż chętnie wykorzystywane są przez armię. Drony wojskowe transportują różnego rodzaju materiały, monitorują teren, a na obszarach objętych konfliktami zbrojnymi latają jako maszyny bojowe. Tego typu modele nie są osiągalne dla zwykłego zjadacza chleba ze względu na ograniczenia prawne, zaporową cenę i gabaryty nierzadko równe samochodowi. Inne drony – wykorzystywane przez instytucje państwowe – badają teren i współtworzą mapy, liczą zwierzynę w lasach, a nad morzem patrolują plażę i wybrzeże. Ciekawostką jest, że Argentyna wykorzystuje je do obserwowania posiadłości najbogatszych obywateli i wykrywania ewentualnych przestępstw majątkowych. Równie chętnie korzystają z nich amatorzy, którzy decydują się na modele bardziej dostępne i będące do kupienia w przestępnej cenie. Rolnicy z koeli przeprowadzają z nich opryski ziemi, developerzy robią zdjęcia nieruchomości z lotu ptaka, a firmy realizujące inwestycje na wysokości wysyłają drony na kontrole i inspekcje w trudno dostępne miejsca. Jednak najpopularniejsze wykorzystanie dronów ma miejsce w przemyśle filmowym i fotograficznym. Urządzenia wykorzystywane są na planach filmowych, przy kręceniu teledysków muzycznych, czy podczas amatorskich filmów wideo. Bez wątpienia coraz więcej możliwości wykorzystania dronów wpłynęło na ich ogólnodostępną cenę.

Prezent idealny

Zdalnie sterowane zabawki od zawsze były w czołówce chłopców, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Jeszcze kilkanaście lat temu prym wiodły elektryczne samochody, których miejsce obecnie zajęły właśnie drony. Tego rodzaju urządzenie można nabyć już za niecałe 100 zł, co przyczyniło się do jego szczególnego wzrostu zainteresowania w okresie świąt. Pilotowanie drona dostarcza mnóstwo zabawy i frajdy, a jak wiadomo faceci niezależnie od wieku kochają zabawki. Jednak tak naprawdę dron to bardzo dobry pomysł na prezent bez względu na płeć – zabawę nim pokochają zarówno mężczyźni, jaki i kobiety.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne