Strona głównaUncategorizedDoświadczenie zawodowe

Doświadczenie zawodowe

Nasz przebieg zawodowy również powinien zostać napisany w odwróconym porządku chronologicznym. Podajemy datę rozpoczęcia i zakończenia pracy, nazwę stanowiska oraz to jakie pełniliśmy obowiązki w danej firmie (jest to o tyle ważne że nie w każdej firmie dane stanowisko oznacza to samo co w innej). Osoby które nie posiadają żadnego doświadczenia zawodowego na pewno w tym momencie zastanawiają się co tu napisać.

W takim wypadku wspominamy odbytych stażach i praktykach zawodowych. Nie jest ważny prawny aspekt pracy. Ważne za to jest doświadczenie i umiejętności jakie dzięki niej zdobyłeś. Wielu pracodawców uważa doświadczenie zawodowe ważniejszym niż wykształcenie i zatrudnia pracowników tylko na podstawie niego.

Dotychczasowe osiągnięcia

Zamieszczamy tutaj nasze osiągnięcia naukowe (mogą to być stypendia czy publikacje naukowe), sportowe, społeczne (mogą to być na przykład funkcje w organizacjach studenckich) oraz inne. Dla osób które zaczynają dopiero swoją karierę zawodową jest to dosyć istotny punkt ponieważ powinny umieścić tu wszelkie informacje o doświadczeniu jakie udało im się w ten sposób zdobyć.

Zamieszczamy tutaj informacje o przynależności do harcerstwa, organizacji studenckich czy charytatywnych. Dla pracodawców jest to o tyle ważne iż świadczy to o umiejętności pracy zespołowej czy o umiejętności podejmowania samodzielnych decyzji.
Dodatkowe kwalifikacje

Umiejętności

Warto zamieścić tutaj informacje o posiadanym prawie jazdy, kursach językowych, umiejętności posługiwania się komputerem. Możemy zamieścić także informacje o dodatkowych umiejętnościach takich jak: pracy w grupie, organizowania pracy, asertywności, komunikowania się, łatwości w nawiązywaniu kontaktów. Nawet w przypadku gdy nasze przyszłe stanowisko nie wymaga od nas znajomości języków warto o niej wspomnieć (z dosyć wyszczególnionym stopniem znajomości w mowie i piśmie). Jeżeli ukończyliśmy jakieś inne kursy które są związane z naszym przyszłym stanowiskiem i posiadamy na nie certyfikaty wspomnijmy tu również i o nich.

Zainteresowania pozazawodowe

Dlaczego pozazawodowe? Ponieważ dla pracodawcy podejrzanym wydaje się gdy pretendent do stanowiska nie posiada żadnych innych zainteresowań. Warto tu umieścić prawdziwe nasze zainteresowania (w żadnym wypadku nie rozpisywać się o nich). Bardzo wielu pracodawców patrzy przy poszukiwaniu pracowników również na ich zainteresowania.

Czy możesz skorzystać z pomocy przy tworzeniu CV? Następnie odwiedź stronę internetową Cvmaker.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne