Strona głównaGrafikaCzy projektowanie logo jest trudne?

Czy projektowanie logo jest trudne?

Czy projektowanie logo jest trudne?

Po co tworzyć logo?
Każdemu działającemu na rynku przedsiębiorstwu zależy na tym, aby wyróżniać się na tle konkurencji i przyciągać jak największą ilość klientów. Tym co może nam pomóc w wykreowaniu oryginalnego wizerunku naszej firmy jest logo, czyli prosty symbol graficzny, z którym będziemy kojarzeni. Odpowiednio zaprojektowane logo nie tylko może znacząco wpłynąć na rozpoznawalność naszej firmy, ale także może także zdecydować jak klienci będą nas odbierali.

Od czego zacząć?
Projektowanie logo może wydawać się prostym zadaniem, jednak wbrew pozorom stworzenie dobrego znaku firmowego wymaga przemyślenia wielu aspektów. Zaczynając pracę nad logiem warto w pierwszej kolejności zastanowić się jakie skojarzenia powinno naszego logo wywoływać, a  także jaki jego element powinien być zapamiętany przez odbiorców. Logo powinno nie tylko nawiązywać do obszaru naszej działalności, ale też warto aby posiadało swój unikalny styl. Oprócz oryginalnego pomysłu na logo, kluczowa jest kwestia estetyczna – dobry znak firmowy powinien być przede wszystkim ładny i przyciągający wzrok.

Jakie cechy powinno posiadać dobre logo?
Kluczową kwestią w stworzeniu dobrego logo jest prostota. Tworzenie efekciarskich znaków firmowych nie zawsze pozwala na osiągnięcie dobrych rezultatów. Przy tworzeniu logo warto postawić na minimalizm, dlatego nie tylko powinno się stosować zbyt wielu krojów pisma czy zbyt wielu kolorów, ale też warto zrezygnować z elementów, których użycie nie jest konieczne. Znaki firmowe znanych marek są przede wszystkim łatwe do zapamiętania – idąc tym tropem powinniśmy skupić się na stworzeniu symbolu, który będzie rozpoznawalny przez odbiorców. Warto, aby stworzone przez nas logo było niebanalne, dlatego też starajmy się unikać znanych i oklepanych schematach, a zamiast tego poszukajmy bardziej nieoczywistych rozwiązań.

Czy warto zamówić projekt znaku firmowego?
Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy marketingowej i umiejętności graficznych, powinniśmy zlecić projektowanie logo profesjonalnej firmie, która specjalizuje się tworzeniu znaków firmowych. W ten sposób będziemy mieć nie tylko pewność, że nasz pomysł zostanie fachowo zrealizowany, ale także przygotowane logo będzie dostosowane do wydruku w różnych formatach i na wizytówkach. Dobrze wykonany projekt wiążę się z kosztem powyżej kilkuset złotych, dlatego też jest to kwestia, na której nie warto oszczędzać.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne