Strona głównaProjektowanie stron internetowychObalanie oszustwa na stronie internetowej

Obalanie oszustwa na stronie internetowej

Z dosłownie tysiącami stron internetowych promujących te szybkie, szybkie teorie, jest całkowicie zrozumiałe, że przeciętny użytkownik sieci zostanie co najmniej raz zassany. Większość ludzi widziała jedną, niektórzy ją kupili. Ale niewielu ludzi wie, jak je rozpoznać.

Tak, mówię o wielkim złym – internetowym oszustwie.

Tak jak uczciwi producenci w “świecie fizycznym” sprzedają swoje towary, jest też wielu uczciwych sprzedawców internetowych, którzy próbują sprzedać swoje życie w internecie. World Wide Web otworzył zupełnie nowy rynek dla ogółu społeczeństwa, aby kupić dobrej jakości e-produkty. I, jak wszędzie indziej, jest kilku nieuczciwych oszustów, którzy żerują na płatnej publiczności. Największą areną oszustw jest oczywiście niszowy rynek “zarabiania w Internecie”. Co zaskakujące, moje własne badania wykazały, że stosunek oszustwa do koszeru jest zaskakujący 50/50. Po prostu, istnieje tyle oszustw, ile rzeczywistych produktów online. To prowadzi mnie do głównego punktu tego artykułu, który pokazuje, jak odróżnić te często dobrze prezentowane strony.

Po pierwsze, musisz dobrze przyjrzeć się wyglądowi witryny. Większość dobrych witryn sprzedaży wygląda podobnie w ich formatowaniu. Wszystkie informacje są zwykle umieszczane w pionowej ramce na środku strony. Ma to na celu zapewnienie, że wyszukiwarki mogą je poprawnie odczytać. Nie musi to oznaczać, że strona reklamuje oszustwo, ponieważ nawet uczciwi sprzedawcy muszą dokonać sprzedaży. To, czego szukasz, to rodzaj informacji, które możesz uzyskać z samej treści witryny. Obietnice ogromnych sum pieniędzy i typowy hype sprzedaży nie są niczym niezwykłym w przypadku kopii sprzedaży, ale czytając tekst, czy wiesz bez wątpienia, co strona chce kupić? Witryna “Make Cash Online” może zaoferować Ci “system do robienia pieniędzy” i dostarczyć ci wydruki z ekranu sprzedaży, które robią jako dowód. Dobry tekst sprzedaży może być wystarczający, aby zachęcić niektórych ludzi, ale produkt. Ale co tak naprawdę oznacza kupiec przez “system zarabiania pieniędzy”? W jednym przypadku kupiłem jeden z tych produktów, który obiecał nieograniczoną zdolność do zarabiania pieniędzy, program, który działał sam i powiedział, że nie musiał płacić centa poza zakupem systemu. Ten system nie był niczym innym, jak jedną stroną internetową z instrukcją w formie punktowej, trzeba było kupić hosting, nazwę domeny i niestandardową witrynę dla systemu. Musieliście nawet płacić miesięczną opłatę za reklamę. Tekst witryny musi informować Cię, za co płacisz. Jeśli system zarabiania pieniędzy jest księgą, to strona musi powiedzieć, że jest to książka. Jeśli strona internetowa twierdzi, że oferuje książkę w formacie elektronicznym, którą pobierasz po zapłaceniu za nią, możesz być pewien, że to właśnie dostaniesz. Kupiec musiałby mierzyć się z wieloma problemami prawnymi, a przynajmniej mogliby mierzyć się z fałszywymi reklamami, gdyby nie dostarczyli tego, co reklamują. Ale kupiec, który nie złożył obietnic dotyczących tego, co dostajesz za swoje pieniądze, nie napotyka na te same prawne przeszkody.

Cena produktu to kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Co za dużo lub za mało, aby zapłacić? Spójrz na produkt. Zwykle nie wydajesz setek dolarów na książkę, ani nie spodziewałbyś się zapłacić 3 $ za program komputerowy. Jedyna porada, jaką mogę ci dać, to nie zapłacić ceny, którą uznasz za nieuzasadnioną. Jeśli naprawdę chcesz wypróbować produkt, zawsze możesz wysłać e-maila do sprzedawcy i spróbować wynegocjować cenę.

Na koniec sprawdź, czy istnieje pewna forma informacji kontaktowych na stronie. Nawet adres e-mail kwalifikuje się. Uczciwy kupiec zawsze da potencjalnemu klientowi szansę zadawania pytań lub negocjowania ceny.

Mam nadzieję, że ten artykuł daje ludziom do myślenia o tym, kiedy następnym razem kupią produkt do zarabiania pieniędzy online.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne