Strona głównaTechnologiaO tym jak biznes uczynić zwinnym – darmowy guidebook

O tym jak biznes uczynić zwinnym – darmowy guidebook

Zwinna transformacja biznesu określana jest jako trend, innowacja, a czasem konieczność. Bez względu na podejście warto przyjrzeć się bliżej kulturze organizacyjnej Agile i rozważyć jej wdrożenie. Jednak od czego zacząć? Jak to zrobić? Z kim współpracować? Odpowiedzi zawiera nowy, darmowy przewodnik pt. Agile Guide dla biznesu.

Agile to rodzaj kultury organizacyjnej, której najważniejszym założeniem staje się obserwacja, że wymagania klienta ewoluują podczas trwania projektu. Podejście to zatacza coraz szersze kręgi w polskim biznesie. Początkowo łączone było wyłącznie z branżą IT, jednak dziś wiadomo już, że sprawdza się w różnych dziedzinach. Nic dziwnego, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem firm. Przede wszystkim daje możliwość szybkiej konfrontacji efektów pracy z rynkiem. Ponadto minimalizuje ryzyko zaangażowania zbyt dużej ilości czasu i pieniędzy w produkt, który nie spełni potrzeb klienta. Jednak zwinność to także wyższe zaangażowanie i motywacja pracowników, która skutkuje niższą rotacją i wyższą lojalnością. Wszystko dlatego, że kluczową rolę w Agile odgrywa zespół. Zespół to całość, a nie suma części. Wspólne cele, wspólnie wypracowane potrzeby, wspólne określenie czasochłonności i KPI. Zespół Agile jest zespołem samoorganizującym. Na bieżąco obserwuje metryki i to one są wyznacznikiem efektów jego pracy. Reasumując, zwinność to lepszy produkt i mocniejsza organizacja.

Wszelkie korzyści wynikające z wdrożenia metodyki Agile są niezmiernie zachęcające. Początki jednak bywają trudne, bo nie wiadomo od czego zacząć i w jaki sposób dokonać transformacji. Przewodnik pt. Agile Guide dla biznesu ma stanowić swego rodzaju wprowadzenie do tematu poszerzone o eksperckie komentarze dające merytoryczne uzupełnienie. Jego autorzy wyjaśniają, jakie najważniejsze kroki należy podjąć myśląc
o uzyskaniu zwinności w zarządzaniu projektami w biznesie.  Rozprawiają się również
z faktami i mitami jakimi obrosło Agile dając tym samym wskazówki, czego unikać bądź też na co zwrócić szczególną uwagę, by ułatwić przejście do nowego podejścia do organizacji pracy zespołów. Przybliżają również najważniejsze role w podejściu Agile, aż w końcu demonstrują praktyczną roadmapę, która w 9 krokach prowadzi nas przez proces transformacji.

Strony przewodnika uzupełnione są komentarzami ekspertów partnerów merytorycznych publikacji, którzy pracują w firmach gdzie Agile funkcjonuje z powodzeniem od dłuższego czasu oraz ekspertów RST Software Masters, którzy dokonali niejednej udanej zwinnej transformacji.

Guidebook przygotowano z myślą o kadrze zarządzającej oraz dyrektorach i menedżerach firm, które zyskałyby na wdrożeniu podejścia Agile. Nie należy go traktować jako spis żelaznych zasad lecz jako drogowskaz, który pokazuje jakimi ścieżkami wiedzie droga
i co znajdziemy na jej końcu. Lektura rozwiewa wątpliwości, objaśnia najważniejsze zagadnienia i wskazuje korzyści, ale też uświadamia, że nie ma metod uniwersalnych
i że transformacja powinna być rozwiązaniem uszytym na miarę każdej firmy.

Przewodnik można pobrać za darmo ze strony https://rst.software/pl/agile.

Partnerami merytorycznymi publikacji jest ING Tech Poland oraz SWW Pragmatic Solutions.

* Publikacja została przygotowana z okazji 20-lecia software house’u RST Software Masters, który ze zwinnych metodyk korzysta od ponad 15 lat.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne