Strona głównaTechnologiaJak wybrać hosting?

Jak wybrać hosting?

Jeżeli dopiero co utworzyłeś stronę internetową dla siebie bądź swojej firmy, albo dostałeś od agencji kreatywnej projekt Twojej nowej witryny, trzeba zadbać o serwer, który utrzyma naszą stronę online. Wydawanie mnóstwa pieniędzy na stacjonarne serwery, umieszczone w piwnicy siedziby swojego biznesu, wymagające mnóstwa uwagi i osoby zarządzającej nimi, w przypadku małych firm mija się z celem. W tym celu warto rozejrzeć się za tanim hostingiem WWW bądź w przypadku potrzeb – serwerem wirtualnym. Dziś zajmiemy się tym pierwszym przypadkiem, a więc na co zwrócić uwagę kupując hosting WWW?

Cena

Pierwszą kwestią na którą warto zwrócić uwagę wybierając hosting jest jego cena. Natomiast nie chodzi tu o samą cyfrę, tylko oczywiście o porównanie dwóch opcji – na przykład od różnych dostawców – i wybranie tej, która technicznie będzie podobna, ale cenowo lepsza.

Powierzchnia dyskowa

W zależności od tego jak dużo zajmuje nasza strona, należy uzbroić się w odpowiednią ilość miejsca na dysku w hostingu, który zamierzamy zakupić. Jeżeli będziemy pracować na zwykłej, statycznej stronie, z niewielką ilością zdjęć i bez filmów – wtedy wystarczy nam pojemność około 1 GB. Natomiast jeżeli planujemy udostępniać mnóstwo zdjęć do swojej galerii, a przykłady podpierać filmami, bądź prowadzić duże forum dyskusyjne – wybierzmy pakiety o dużo większej przestrzeni.

Transfer miesięczny

Tutaj sytuacja ma się podobnie do powierzchni dyskowej. Transfer to ilość danych, którą w przeciągu miesiąca można zobaczyć na stronie. W zależności od tego jak dużo osób planujemy gościć na stronie i ile mamy multimediów do wyświetlenia potencjalnemu klientowi, należy wybrać odpowiednią wartość.

Jeżeli na swojej stronie sporadycznie korzystasz ze zdjęć i multimediów oraz prowadzisz niewielką, lokalną firmę – wybierz pakiet do 50/100 GB transferu. Natomiast jeżeli prowadzisz sklep internetowy, bądź na Twojej witrynie jest mnóstwo zdjęć i filmów, a jest ona oglądana często – poszukaj pakietu bez limitu.

Dodatkowe atuty

W zależności od potrzeb dodatkowymi atutami, na które warto spojrzeć są między innymi:

  • darmowa rejestracja domeny *.pl;
  • ilość kont pocztowych (z Twoją domeną);
  • ilość subdomen (np. strony poszczególnych oddziałów bądź pracowników).

Jeżeli uda Ci się znaleźć tani hosting, który będzie spełniał wszystkie Twoje potrzeby, to jesteś gotowy do podboju internetu bez wydawania fortuny.

Więcej na hostinghouse.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne