Strona głównaPozostałeJak ułożyć obrazy na ścianie?

Jak ułożyć obrazy na ścianie?

Kompozycja obrazów nie jest prosta. To, jak umieścimy obrazy na naszej ścianie, zadecyduje czy wnętrze będzie się prezentowało dobrze. Wiele osób ma problem z ustaleniem układu obrazów na ścianie. Jak więc ułożyć obrazy na ścianie, by dobrze wyglądały?

Pamiętaj o symetrii.

Jeśli decydujesz się na powieszenie obrazów na ścianie, musisz pamiętać, by były one umieszczone w prostych kątach. Krzywo powieszone obrazy, to znak, że nie dbasz o estetykę swojego wnętrza, Tak więc przed wieszaniem, ustal, w jakim miejscu ma być umieszczony obraz. Warto zaopatrzyć się w kątownik, by mieć pewność, że nasz obraz będzie zawieszony prosto. Kolejną zasadą jest odległość, w jakiej umieszczamy nasze obrazy. Nie powinny być one zbyt blisko siebie, ale jednocześnie odstępy nie powinny być zbyt duże. Ważne jest również to, w jakim miejscu umieścimy nasze obrazy.

Gdzie umieścić obraz na ścianie?

Obrazy naścienne mogą być umieszczone na jej dowolnej powierzchni. Warto jednak wiedzieć, że nie powinny one znajdować się zbyt nisko, ponieważ mogą one zostać przysłonięte przez meble. Nie wolno ich wieszać za wysoko. Powinna być to wysokość pośrodkowa. Zbyt wysoko umieszczony obraz na ścianie może wyglądać po prostu śmiesznie i nieestetycznie. Obrazy nie powinny być umieszczane przy kątach ścian. Najlepiej obrazy na ściany zawiesić na środku. To bezpieczne rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób.

W jakiej odległości?

Rozmieszczenie obrazów na ścianie jest bardzo ważne. Odległość pomiędzy obrazami nie może być duża. Jeśli decydujemy się na zawieszenie kilku obrazów, musimy pamiętać, by były one oddalone od siebie w tej samej odległości. Wtedy ta kompozycja będzie wyglądała estetycznie. Nie powinniśmy umieszczać obrazów oddalonych od siebie nie więcej niż czterdzieści centymetrów i nie mniej niż pięć. Utrzymanie takich odległości zapewni nam dobre umieszczenie obrazów.

Na jakiej ścianie umieścić obrazy?

To również wydaje się trudnym zadaniem. Warto wiedzieć, na której ścianie najlepiej umieszczać obrazy, by nie popełnić żadnego błędu. Ściany, na których mamy dużo mebli i niewiele miejsca, nie powinny być zakrywane obrazami. Przez to możemy tylko stworzyć chaos w naszym wnętrzu. Najlepszą ścianą na obrazy, jest ta, która jest prawie cała pusta. Poprzez obrazy możemy dodać jej klasy i sprawić, że wygląda na ciekawszą, a nie pustą i nudną. Przy takich ścianach najczęściej znajdują się kanapy, czy łóżka. W takim przypadku możemy wybrać duży obraz, który zajmie niemal całą powierzchnię ściany. Możemy również wybrać mniejsze obrazy i stworzyć z nich galerię. Oba rozwiązania są niezastąpione. Obrazy na ściany  mogą być doskonałym dodatkiem do naszego wnętrza. W każdym pomieszczeniu możemy umieścić tematyczny obraz, dzięki czemu nasze wnętrze będzie wyglądało oryginalnie i ciekawie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Lampy Shabby Chic

Popularne