Strona głównaTechnologia4 kroki do sukcesu w rozwoju sieci

4 kroki do sukcesu w rozwoju sieci

Jeśli planujesz stać się poważnym graczem w świecie webdesignu, powinieneś teraz dowiedzieć się, czego się nauczyć i odkryć. Oto krótka lista, która zawiera przegląd Twoich potrzeb.

1. Naucz się HTML

Zanim zaczniesz tworzyć strony internetowe, powinieneś opanować HTML. Jest to kluczowy element, aby nawet zacząć publikować dokumenty w Internecie. Brzmi to dość oczywiste, ale są pewne elementy, które należy zrozumieć, takie jak element etykiety, który doda wielką użyteczność do formularza.

2. Arkusze stylów kaskadowych (CSS)

Nie mogę tego wystarczająco podkreślić. NIE UŻYWAJ TABEL DO TWOJEGO UKŁADU!

Czy to jasne? Nie rób tego, po prostu nie rób tego. Czemu? Ponieważ działają przeciwko tobie, a nie dla ciebie. Możesz mieć o wiele więcej kontroli nad swoim układem, wyglądem i kolorami, jeśli używasz 100% CSS.

1. CSS jest łatwe

2. CSS jest szybki w tworzeniu

3. CSS działa błyskawicznie po załadowaniu witryny

4. CSS można łatwo modyfikować

Zapomnij o układach tabel i zacznij korzystać z arkuszy stylów. Naprawdę podoba ci się to, co możesz osiągnąć po opanowaniu ich.

3. Naucz się języka po stronie serwera

Jest to potrzebne do tworzenia dynamicznych stron internetowych, takich jak fora. PHP i ASP są świetnym przykładem. Musisz zrozumieć, co możesz zrobić w tych językach i zacząć z nich korzystać.

Bez języka po stronie serwera twoje strony internetowe są naprawdę trudne do utrzymania i dadzą ci ciężką pracę w tworzeniu efektywnej struktury strony.

4. Naucz się języka bazy danych

Polecam naukę MySQL, ponieważ jest to baza danych o otwartym kodzie źródłowym i jest instalowana na większości dostawców hostingu w połączeniu z PHP.

Baza danych to nic innego niż niektóre tabele z danymi. Możesz wybrać dane za pomocą zapytań takich jak:

SELECT * FROM table WHERE ID = 3;

Teraz wszystko jest wybierane z tabeli, gdy identyfikator jest równy trzy. Nie jest trudno zrozumieć SQL, wystarczy wiedzieć, jak to działa. PHPMyAdmin może ci bardzo pomóc, gdy tworzysz swoją bazę danych.

Zacznij więc od kroku 1 i trzymaj się CSS, dopóki nie opanujesz go. CSS jest ogromny i spodoba ci się, gdy tylko wiesz, jak to działa.

Do tworzenia aplikacji nie można obejść się bez języka takiego jak PHP i bazy danych, takiej jak MySQL.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne