Strona głównaUncategorizedPodstawowe informacje jakie należy wiedzieć o kserokopiarkach

Podstawowe informacje jakie należy wiedzieć o kserokopiarkach

Kserokopiarki to urządzenia, które stały się niemal symbolem dobrze zorganizowanego biura. Duże urządzenia drukująco-kopiujące odznaczają się w ascetycznie urządzonych biurach. Wszyscy kiedyś widzieliśmy kserokopiarkę w akcji, a wielu z nas miało przyjemność ją obsługiwać. Jednak tak naprawdę mało kto ma pojęcie na jakiej zasadzie działa kserokopiarka i co należy o niej wiedzieć. Dlatego w niniejszym artykule pokrótce przybliżamy podstawowe informacje na temat kserokopiarek.

Głównym zadaniem kserokopiarki jest tworzenie kopii dokumentów. Każda kserokopiarka jest wyposażona w wałek, pokryty przewodzącą warstwą (składającą się ze związków selenu, krzemu amforycznego lub innego fotoprzewodnika). Właściwości fotoelektryczne pozwalają przewodzić prąd, który wprawia w ruch bęben i tym samym nanosi obraz na papier. Obraz ten jest później przekształcony w formę wizualną przy wykorzystaniu tonera oraz wysokiej temperatury.

Wyróżniamy kserokopiarki analogowe i cyfrowe. Różnica pomiędzy analogowymi a cyfrowymi urządzeniami polega na sposobie pozyskania obrazu (instrukcji drukowania). Współcześnie wykorzystuje się wyłączenie urządzenia cyfrowe, które pozyskują obraz z komputera, aplikacji mobilnej lub innego urządzenia cyfrowego.

Dostępne na rynku kopiarki Canon w większości przypadków pozwalają na druk w formacie A3 oraz A4, chociaż jest też kilka modeli o niestandardowych wymiarach. Dostępne są zarówno drukarki kolorowe jak i monochromatyczne, chociaż praktyka pokazuje, że kserokopiarki z reguły są wykorzystywane w biurach do druku monochromatycznego. Natomiast w drukarniach nieco częściej stosuje się wysokiej klasy drukarki kolorowe.

Współczesne kserokopiarki Canon to zaawansowane urządzenia, usprawniające szereg zadań związanych z szeroko pojętym drukowaniem i zarządzaniem dokumentami. Zazwyczaj są wyposażone w duży kolorowy ekran dotykowy z intuicyjnym interfejsem przypominający smartfon. Poza tym nowoczesne kserokopiarki to np. możliwość zszywania dokumentów, integracja z aplikacjami chmurowymi, błyskawiczne konwertowanie do formatu PDF, automatyczne usuwanie pustych stron podczas skanowania, zapewnienie poufności i bezpieczeństwa przechowywanych danych, uwierzytelnianie użytkowników, zautomatyzowane zarządzanie wymianą części zapasowych i dziesiątki innych nowoczesnych funkcjonalności.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne