Strona głównaBiznesJak przygotować się do targów branżowych?

Jak przygotować się do targów branżowych?

Targi branżowe z reguły są dla firm ważnym wydarzeniem, które daje możliwość nawiązania kontaktów biznesowych oraz zbudowania świadomości marki. Aby w pełni wykorzystać potencjał targów, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie i profesjonalne wyposażenie stoiska firmowego. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule sprawdzamy w jakie elementy warto się wyposażyć.

Stoisko targowe

Podstawowym elementem przydatnym do stworzenia stoiska podczas targów są lady promocyjne lub tak zwane trybunki. Z reguły za taką ladą stoi przedstawiciel firmy, który angażuje się w rozmowy z odwiedzającymi, prezentuje produkty i odpowiada na pytania. Lady promocyjne są nie tylko praktycznym elementem ekspozycji, ale także stanowią funkcje bannera reklamowego, przyciągając uwagę odwiedzających i zachęcając ich do interakcji z firmą. Dlatego stoiska tego typu koniecznie muszą być obrandowane odpowiednią identyfikacją wizualną. Ważna jest kolorystka, umiejętnie umiejscowione hasło reklamowe oraz logotyp. Przykłady różnych stoisk targowych można zobaczyć tutaj: https://drukarnia-wojewoda.pl/39-stoiska-targowe

Spot reklamowy

Obecnie na targach coraz częściej nad stoiskiem wisi telewizor w celu wyświetlania spotu reklamowego. Dlatego przygotowując się do targów warto wziąć pod uwagę przygotowanie interaktywnej reklamy audiowizualnej. Oczywiście najpierw trzeba się zorientować czy organizator targów dopuszcza taką formę reklamy.

Gadżety reklamowe

Bardzo charakterystycznym elementem podczas przygotowywania się do targów jest wybór odpowiednich gadżetów reklamowych. Najbardziej popularne przykłady to długopisy, breloki, notatniki, smycze, kubki, torby, plecaki oraz opaski odblaskowe. Jak powszechnie wiadomo gadżety reklamowe zachęcają do odwiedzenia stoiska i są skutecznym sposobem na pozostawienie pozytywnego wrażenia.

Oczywiście, rynek gadżetów reklamowych jest obecnie bardzo rozbudowany co oznacza, że obejmuje różne produkty, które są znacznie bardziej kreatywne od tych typowych, które zostały wspomniane powyżej. Przykłady nietuzinkowych gadżetów to między innymi: nakładka zasłaniająca kamerkę w laptopie, ekologiczny bidon z nadrukiem lub power bank o niestandardowym kształcie.

Firmy, prześcigają się w kreatywnych i nieszablonowych pomysłach. Śmiało można uznać, że na rynku panuje swoista bitwa na kreatywność. Niestandardowe gadżety reklamowe stają się nie tylko narzędziem promocji, ale także sposobem na kreowanie unikalnego wizerunku firmy.

Podstawowe materiały promocyjne: ulotki, katalogi, prezentacja

Ponadto, niezmiennie kluczową rolę na targach odgrywają typowe materiały promocyjne takie jak tradycyjne wizytówki, ulotki reklamowe, broszury i katalogi. W tych tradycyjnych papierowych nośnikach z reguły zawarte są kluczowe informacje o kontakcie do firmy.  Uczestnicy targów chętnie zabierają ulotki, dlatego nie można tego elementu pominąć.

Poza tym, warto wyposażyć stanowisko w laptopa lub tablet. Jest to podstawowe narzędzie do interakcji z klientami poprzez pokazywanie filmów, prezentacji czy przedstawianie katalogów online. To nie tylko podnosi atrakcyjność stoiska, ale także ułatwia przekazywanie informacji i angażuje odwiedzających w dialog z przedstawicielami firmy.

O czym jeszcze warto pamiętać przygotowując się na targi?

Warto pamiętać o tym, że gadżety to nie wszystko. Liczy się plan działania i odpowiednie podejście do budowania relacji interpersonalnych. Czas na targach można kolokwialnie mówiąc „przespać” lub wykorzystać. Dlatego przed targami warto odpowiednio przygotować personel, który będzie stał przy stoisku. Pracownicy powinni być powinni być chętni i gotowi na nawiązywanie nowych relacji biznesowych.

Podsumowanie

Podsumowując, przygotowanie się na targi to proces wymagający poświęcenia trochę czasu. Warto zadbać o wyróżnienie się na tle konkurencji. W tym celu pomocne mogą być elementy wymienione w tym artykule takie jak: starannie przygotowane stoisko, multimedialny spot reklamowy oraz tradycyjne materiały reklamowe takie jak wizytówki, broszury i katalogi. Niemniej jednak fundamentalną rolę pełni personel stojący przy stoisku. Zaangażowanie, merytoryczność i życzliwe podejście do osób odwiedzających stoisko to podstawa, o której również warto pamiętać przygotowując się do zbliżającego się wydarzenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne